Czy można legalnie kupić naklejki na legitymację studencką i doktorancką?

Studenci posługujący się Elektroniczną Legitymacją Studencką z aktualną naklejką ELS mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek w transporcie publicznym, kinach, teatrach, hotelach, klubach czy restauracjach. Aktualne hologramy studenckie uprawniają do ustawowych ulg, ale okazuje się, że w wielu sklepach internetowych można kupić oryginalne naklejki na legitymację ELS. Czy sprzedaż hologramów jest zgodna z prawem? 

Legitymacja studencka i naklejki ELS – co warto wiedzieć?

Elektroniczna Legitymacja Studencka jest dokumentem potwierdzającym status studenta. Legitymacja ELS zawiera dane uczelni, zdjęcie i dane osobowe studenta, a wraz z aktualną naklejką ELS uprawnia do korzystania z ustawowych zniżek na przejazdy PKP, PKS, komunikacją miejską czy w instytucjach kultury. Legitymacja ELS w formie zielonej, plastikowej karty posiada miejsce na naklejki, przedłużające jej ważność. Elektroniczną Legitymację Studencką otrzymują studenci I roku wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Atrakcyjne zniżki w transporcie publicznym, kinach, teatrach, muzeach, klubach, restauracjach, hotelach, pensjonatach, księgarniach czy punktach usługowych są jednym z powodów podjęcia studiów. Ze ustawowych ulg mogą skorzystać studenci posiadający ważną legitymację ELS oraz aktualne naklejki na legitymacje studencką wraz z nową legitymacją studencką. Hologramy studenckie dostępne są również do celów kolekcjonerskich w wielu specjalistycznych sklepach internetowych.

Legitymacja doktorancka i naklejki ELD – czym się charakteryzują?

Elektroniczna Legitymacja Doktorancka, podobnie jak legitymacja studencka, zawiera dane uczelni, zdjecie i dane osobowe doktoranta oraz miejsce na naklejki ELD, przedłużające ważność dokumentu. Legitymacja doktorancka różni się od studenckiej ilością miejsca na naklejki, ponieważ hologramy doktoranckie wydawane są raz w roku, a hologramy studenckie dwa razy do roku. Legitymacja studencka posiada 12 okienek na naklejki, a doktorancka 5. Doktorantom do ukończenia 35 roku życia również przysługują zniżki w transporcie publicznym, instytucjach kulturalnych i księgarniach akademickich. Naklejki ELD, wydawane są w dziekanatach uczelni wyższych, ale podobnie jak w przypadku naklejek studenckich, dostępne są także  kolekcjonerskie hologramy dla doktorantów ELD

Przeczytaj również:  Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) – jak rozliczać? Podstawowe informacje

Czy kolekcjonerskie naklejki studenckie i doktoranckie są legalne?

Naklejki ELS i ELD wyróżniają się niebanalnym wyglądem. Autentyczne hologramy posiadają holograficzną powierzchnię, znak orła, znak RP, 8 cyfrowy kod, laserowo nacinaną datę oraz zabezpieczenie w postaci plastra miodu. Naklejki na legitymacje studenckie i doktoranckie o wymiarach 9 mm x 10 mm cieszą się sporym zainteresowaniem wśród byłych absolwentów, a także wśród kolekcjonerów. Naklejki na legitymacje ELS i ELD dostępne są w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych, a także w specjalistycznych sklepach internetowych takich jak: Hologramykolekcjonerskie24.com, ponieważ sprzedaż hologramów do celów kolekcjonerskich w świetle przepisów prawnych jest całkowicie legalna. W ofercie sklepu internetowego dostępne są oryginalne naklejki wszystkich uczelni wyższych w Polsce na aktualny semestr oraz z poprzednich edycji. Zakup hologramów kolekcjonerskich jest zgodny z prawem, ale posługiwanie się naklejkami ELS i ELD niezgodnie z przeznaczeniem, czyli do nieuprawnionego korzystania z przysługujących studentom zniżek, zgodnie z art.270 Kodeksu karnego zagrożone jest karą ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. 

Gdzie można legalnie kupić oryginalne hologramy kolekcjonerskie? Aktualne naklejki na legitymacje studenckie i doktoranckie  oraz hologramy z poprzednich edycji znajdziesz w ofercie specjalistycznego sklepu internetowego Hologramykolekcjonerskie24.com. Profesjonalny sklep kolekcjonerski gwarantuje autentyczność oferowanych naklejek ELS i ELD, bogaty wybór hologramów uczelni publicznych i prywatnych, atrakcyjne ceny oraz szybką dostawę na terenie całego kraju. 

marcin

marcin

Specjalizuje się w prawach autorskich. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. Miłośnik biegania oraz zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *