Ile kosztuje wizyta w kancelarii od prawa autorskiego?

Prawo autorskie to dziedzina, w której specjalizuje się niewielu radców prawnych czy adwokatów. Z drugiej strony na tym tle powstaje wiele sporów, które często trafiają na wokandę. W takiej sytuacji pomoc dobrego prawnika okazuje się być nieoceniona. Ile natomiast kosztuje wizyta w kancelarii od prawa autorskiego?

Wizyta jednorazowa czy kompleksowa pomoc?

Na początek warto skupić się na specyfice działania kancelarii prawnych i pracy prawników. Otóż klient ma prawo uzyskać poradę, jednak w sytuacji, w której wchodzi on w konflikt z drugą osobą, konieczna może okazać się kompleksowa pomoc. Podczas jednego spotkania trudno bowiem wypracować strategię oraz linię obrony. Najczęściej osoba, która zgłasza się do kancelarii, przedstawia prawnikowi problem oraz przedstawia do wglądu dokumentację. Ten zaś musi się z nią zapoznać, a następnie dokonać analizy i oceny stanu rzeczy pod kątem obowiązującego prawa. Dopiero podczas kolejnych spotkań można ustalać dalsze kroki, linię obrony czy wręcz przeciwnie – zarzuty, jakie postawione zostaną drugiej stronie. Problem dotyczy szczególnie dziedzin prawa, które są stosunkowo skomplikowane, na przykład prawa rolnego, medycznego czy właśnie prawa autorskiego.

Ile kosztuje pomoc prawnika?

Cena porady prawnej waha się w zależności od miasta i kancelarii od 150 do nawet 300-400 zł. Warto jednak mieć na uwadze, że prawnik, udzielając porady, poda nam jedynie wskazówki, jakimi możemy się kierować w toku sprawy. Jeśli jednak zależy nam na kompleksowej pomocy, w skład której wchodzi sporządzenie pism procesowych, wydanie pisemnej opinii czy reprezentacja przed organami państwowymi, to musimy liczyć z kosztami, które będą nawet kilkukrotnie wyższe od ceny wyjściowej. Miejmy na uwadze fakt, iż kancelarie nie dysponują jednym, konkretnym cennikiem. Cena usługi podawana jest indywidualnie, w zależności od stopnia skomplikowania sprawy, a także nakładu pracy, jaką prawnik będzie musiał wykonać. Problematyczny pod kątem ostatecznej ceny staje się fakt, iż specjalistów od prawa autorskiego jest w Polsce niewielu. O ile pomoc z zakresu prawa cywilnego czy karnego otrzymamy w niemal każdej kancelarii, to prawnicy od prawa autorskiego świadczą usługi głównie w większych miastach. Zapotrzebowanie na nich rośnie z roku na rok, zatem rosną i ceny świadczonych usług, co warto mieć na uwadze, chcąc skorzystać z ich pomocy. Co ważne, prawnik nie zawsze jest w stanie podać cenę porady, zanim jeszcze stawimy się w kancelarii. Najczęściej podawane są pewne widełki cenowe, które bywają dosyć szerokie.

Przeczytaj również:  Umowa o dzieło- podatki do rozliczenia

Pomoc prawnika – korzystać, nie korzystać?

Nie ulega wątpliwości, że pomoc prawnika kosztuje całkiem sporo. Należy jednak mieć na uwadze, że bez niej często nie jesteśmy sobie w stanie poradzić, szczególnie jeśli chodzi o tak skomplikowaną dziedzinę, jak prawo autorskie. Dlatego też warto, pomimo wysokiej ceny, udać się po poradę. W jej sfinansowaniu pomóc może pożyczka na raty w ofercie firmy Saverium. Możemy otrzymać ją w kilkanaście minut, bez konieczności dopełniania wielu formalności. Pieniądze znajdą się na naszym koncie, my natomiast możemy przeznaczyć je na dowolny cel, na przykład na pokrycie kosztów konsultacji z prawnikiem. Pożyczkę można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, przez internet. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz, przejść procedurę weryfikacji klienta i gotowe! Dzięki szybkiej pożyczce nie musimy rezygnować z kompleksowej pomocy specjalisty, zwłaszcza jeśli sami nie posiadamy środków na pokrycie honorarium. 

Więcej informacji na temat szybkich pożyczek przez internet znajdziesz tutaj: https://www.saverium.pl/

marcin

marcin

Specjalizuje się w prawach autorskich. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. Miłośnik biegania oraz zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *